

Poznaj ekipę
ekspertów od dronów
O nas
Krótkie terminy realizacji zamówień, nietypowe oczekiwania klientów, dla nas to nic strasznego.
Największą wartością naszej firmy są ludzie.
Walter Isaacson, Steve Jobs






Rozwiązania, które oferujemy pozwalają w sposób przyjazny dla środowiska:
-
wykonywać operacje
bez udziału
infrastruktury
lotniskowej -
pozyskać dane
wysokiej dokładności -
generować oszczędności
w porównaniu do załogowych
statków powietrznych
za ukształtowanie naszej przyszłości

Spółka BZB UAS powstała w lutym 2017 r.
-
20 października, 2015
Pierwsze loty testowe VTOL
Pierwsze testy prototypu hybrydy samolotu i wielowirnikowca miały miejsce we Wrocławiu. Były to przygotowania do konkursu UAV Medical Express, który odbywa się w Australii. Konkurs polegał na wykonaniu misji o charakterze medycznym. Skonstruowany system bezzałogowy musiał autonomicznie wystartować i dotrzeć do punktu oddalonego o około 20-30 km. Tam miał rozpoznać człowieka i wylądować w odległości od 30 do 80 metrów od niego. Po umieszczeniu w samolocie próbki krwi, samolot ma wr ocić do bazy. Na całe zadanie zespoły miały zaledwie półtorej godziny.
-
1 lutego, 2017
Założenie spółki BZB UAS
-
29 września, 2017
Wdrożenie PGNiG
Wdrożenie "Opracowanie długodystansowego bezzałogowego systemu do monitorowania infrastruktury krytycznej". Realizowane w ramach rządowego programu Scale UP przy współpracy MIT EF Poland.
-
1 marca, 2018
ekoSKY
"Opracowanie innowacyjnego systemu powietrznego typu VTOL służącego do monitorowania obszarów rolnych, leśnych oraz krajobrazu". Projekt realizowany w ramach dofinansowywany z Funduszy Europejskich za pośrednictwem Narodowego Centrum badań i Rozwoju.
-
17 kwietnia, 2019
Rozpoczęcie współpracy z Lasami Państwowymi
Współpraca w zakresie inwentaryzacji obszarów leśnych przy pomocy zobrazowań lotniczych i algorytmów sztucznej inteligencji, które automatycznie analizują zebrane dane rozpoczęła się dzięki otwartości na innowację Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.
-
8 czerwca, 2019
Rozpoczęcie współpracy z Państwową Strażą Pożarną
Współpraca w zakresie szkoleń, treningów i doskonalenia zawodowego w zakresie zastosowania dronów do zarządzania i prowadzenia misji ratowniczo-poszukiwawczych dla funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.
-
19 grudnia, 2019
Rozpoczęcie współpracy ze Strażą Miejską we Wrocławiu
Wdrożenie bezzałogowych systemów do monitorowania zanieczyszczeń powietrza oraz do celów obserwacyjnych i poszukiwawczych. Szkolenia i doskonalenie zawodowe dla funkcjonariuszy oraz wsparcie merytoryczne i techniczne.
-
13 lipca, 2020
Inwestycja funduszu ERC VC
"Technologie dronowe oraz automatyczne przetwarzanie zobrazowań lotniczych przy wykorzystaniu sieci neuronowych oraz algorytmów uczenia maszynowego". - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.3.1 Wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept.
-
21 lipca, 2020
Wdrożenie PKN Orlen
Wdrożenie pod tytułem: "Wyszukiwanie prób ingerencji w rurociąg przemysłowy poprzez analizę zobrazowań otrzymanych z autonomicznego lotu bezzałogowego statku powietrznego." Realizowane w ramach rządowego programu Scale UP przy współpracy space3ac.
-
1 marca, 2021
Wdrożenie MPWiK Wrocław
Wdrożenie pod tytułem: "Automatyczna klasyfikacja pokrycia terenu działek do obliczania opłat za odprowadzanie ścieków powstałych z wód opadowych lub roztopowych do systemu kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej". Realizowane w ramach rządowego programu Scale UP przy współpracy IndustryLAB II.
Rozwój przez rywalizację
Niedawno zakończyliśmy również akcelerację MIT Enterprise Forum Poland. Tam nawiązaliśmy współpracę z PGNiG i stworzyliśmy nasz flagowy produkt — dron Koliber UAS. Długodystansowy samolot bezzałogowy przeznaczony do inwentaryzacji infrastruktury.
Opinie o BZB UAS
-
Obszar objęty inwentaryzacją wyniósł łącznie 410 tys. hektarów.
Zidentyfikowano 137125 lokalizacji chorych i martwych drzew, uzyskując zgodność (potwierdzoną w kontroli naziemnej) na poziomie ponad 80%. Uzyskane dane pozwoliły nam opracować strategię skutecznej walki z kornikiem ostrozębnym i innymi szkodnikami drzew iglastych. -
BZB UAS gościliśmy w programie akceleracji MIT Enterprise Forum Poland. W czasie projektu współpracowali z firmą PGNiG, dla której opracowali bezzałogowy system powietrzny. Maszyna, którą wykonali, pomyślnie przeszła testy nad infrastrukturą partnera.
-
Szkolenie "Zdrowy Las" opierało się na rzeczywistych przykładach, przedstawione w sposób zrozumiały i szczegółowy. Kontakt z instruktorami to czysta przyjemność. Posiadają bardzo szeroką wiedzę specjalistyczną i cechują się czytelną w odbiorze metodyką prowadzenia zajęć, to ludzie z pasją
-
Jako opiekun koła naukowego miałem okazję na bieżąco obserwować pracę panów Jana i Kacpra. Z pełną odpowiedzialnością polecam ich jako firmę BZB UAS. Z pewnością sprostają oni wielu ambitnym zadaniom.
-
1085,28 hektarów, 421 lokalizacji chorych i martwych drzew.
Właściwa interpretacja BZB UAS przyczyniła się do zinwentaryzowania stanu sanitarnego lasu oraz rozpoznania lokalizacji ognisk potencjalnych zagrożeń płynących głównie ze strony szkodników wtórnych. -
Bardzo rzetelne i kompleksowe podejście do zlecenia. Wynik pomiarów pozytywnie nas zaskoczył. Inspekcja powierzchni leśnych i inwestycyjnych z wykorzystaniem dronów to przyszłość. Zlecenie wykonane błyskawicznie, cenowo bardzo atrakcyjnie w porównaniu do pracochłonności ludzi. Polecamy!
-
BZB UAS polecam na 100% z nimi żadne loty nie są straszne. Dobrze przygotują do samodzielnego operowania bsp i zawsze są gotowi do pomocy.
