Skip to content

Poznaj ekipę ekspertów od dronów

Pasja rodzi profesjonalizm,
profesjonalizm daje jakość,
a jakość to luksus…

Jacek Walkiewicz

My ten luksus dostarczamy naszym klientom aktywnie współtworząc BZB UAS. Jesteśmy pasjonatami, którzy specjalizują się w projektowaniu, integracji oraz produkcji Bezzałogowych Systemów Latających przeznaczonych do zastosowań cywilnych. Naszym celem jest promowanie wysokich technologii, jakości i bezpieczeństwa.

Rozwiązania, które oferujemy pozwalają w sposób przyjazny dla środowiska:

wykonywać operacje bez udziału infrastruktury lotniskowej

pozyskać dane wysokiej dokładności

generować oszczędności w porównaniu do załogowych statków powietrznych

Poznaj  nasz zespół

Kacper Budnik

CHIEF EXECUTIVE OFFICER

Od najmłodszych lat majsterkowicz. Przygodę z Bezzałogowymi Systemami Latającymi rozpoczął podczas studiów. Wspólnie z Janem Byrtkiem koordynował grupę JetStream oraz Akademicki Klub Lotniczy. Posiada licencję UAVO VLOS, BVLOS oraz INS. Jego hobby to sporty ekstremalne i turystyka.

W BZB UAS odpowiedzialny za prezentację firmy, oferty i sprzedaż, prowadzenie ośrodka szkoleń i egzaminowania pilotów dronów oraz budowę bezzałogowych systemów latających.

Jan Byrtek

CHIEF TECHNOLOGY OFFICER

Od małego pasjonat lotnictwa, pilot. Wspólnie z Kacprem Budnikiem koordynował grupę JetStream oraz Akademicki Klub Lotniczy. Posiada licencję UAVO VLOS, BVLOS oraz INS. Jego hobby to jazda na rowerze, szybownictwo i turystyka.

W BZB UAS odpowiedzialny za wprowadzanie innowacji technologicznych, prowadzenie szkoleń lotniczych UAVO oraz zarządzanie zespołem R&D.

Monika Żurańska-Skalny

PROJECT MANAGER

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej oraz kierunku Project Manager na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uczestniczyła w realizacji międzynarodowych projektów TRANSWASTE oraz ENEGRYREGION. Koordynator i konsultant w zespołach pozyskujących finansowanie projektów z środków krajowych i europejskich. Hobby to kulinaria i turystyka.

W BZB UAS odpowiedzialna za prowadzenie i zarządzanie projektem “Opracowanie innowacyjnego systemu powietrznego typu VTOL służącego do monitorowania obszarów rolnych, leśnych oraz krajobrazu” współfinansowanym przez NCBR.

placeholder.png

Marek Głogowski

KIEROWNIK B+R

Interesuje się modelarstwem, techniką i kulinarią. Aktywnie uczestniczy w Akademickim Klubie Lotniczym Politechniki Wrocławskiej.

W BZB UAS odpowiedzialny za konfigurację kontrolerów lotu i projekty wiązek elektrycznych.

MECHATRONIK

PROGRAMISTA EMBEDDED

Kocha obróbkę wszelkich materiałów na maszynach konwekcyjnych i CNC. Mistrz elektroniki i modelowania przestrzennego 3D. Podczas studiów związany z kołem naukowym SYNERGIA oraz Akademickim Klubem Lotniczym. Jego hobby to wspinaczka górska i motocykle.

W BZB UAS odpowiedzialny za tworzenie innowacyjnych rozwiązań mechatronicznych, opracowanie podzespołów oraz produkcję prototypów.

Mateusz Krakowiak

INFORMATYK

Miłośnik lotnictwa, po pracy uwielbia siąść za sterami szybowca i poczuć wolność. Podczas studiów aktywnie działał w kole naukowym Akademicki Klub Lotniczy. Wielokrotnie reprezentował uczelnię na zawodach w szybownictwie. Jego hobby to szybownictwo i strzelectwo.

W BZB UAS odpowiedzialny za tworzenie oprogramowania sterującego oraz programów sztucznej inteligencji.

Piotr Majdańsk

ELEKTRONIK

Interesuje się modelarstwem, techniką i kulinarią. Aktywnie uczestniczy w Akademickim Klubie Lotniczym Politechniki Wrocławskiej.

W BZB UAS odpowiedzialny za konfigurację kontrolerów lotu i projekty wiązek elektrycznych.

Rafał Kowalczyk

PROGRAMISTA EMBEDDED

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Interesuje się modelarstwem lotniczym i wodnym oraz robotyką i elektroniką. Wielokrotny mistrz Polski w żaglówkach footy.

W BZB UAS odpowiedzialny za programowanie i integrację urządzeń elektronicznych.

Agata Kapusta

PROJECT MANAGER

Absolwentka wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii na Politechnice Wrocławskiej, miłośniczka podróży i eksperymentów kulinarnych.

W BZB UAS odpowiedzialna za prowadzenie badań fotogrametrycznych. Analizuje i obrabia dane zebrane podczas nalotów dronem.

Serdeczne podziękowania składamy
Politechnice Wrocławskiej za
ukształtowanie naszej przyszłości.

Spółka BZB UAS powstała
w lutym 2017 r.

Pierwszy człon BZB to litery nazwisk założycieli Jan Byrtek, Kacper Budnik, Paweł Zdanowicz. Obecnie firmę tworzą Kacper Budnik i Jan Byrtek – absolwenci Politechniki Wrocławskiej, byli prezesi Akademickiego Klubu Lotniczego oraz kilku specjalistów nowoczesnych technologii.

Natomiast UAS (ang. unmanned aerial systems — pol. bezzałogowy system latający) jest to międzynarodowy skrót świadczący o tym, że spółka zajmuje się nie tylko dronami a całym bezzałogowym systemem latającym.

Konkursy i Programy

Rozwój przez rywalizację

Jako start-up rozwijamy się nie tylko w warsztacie i laboratorium, ale również biorąc udział w licznych konkursach i akceleracjach. W maju tego roku uczestniczyliśmy w projekcie Startupy w Pałacu organizowanym przez Prezydenta RP.

Niedawno zakończyliśmy również akcelerację MIT Enterprise Forum Poland. Tam nawiązaliśmy współpracę z PGNiG i stworzyliśmy nasz flagowy produkt — dron Koliber UAS. Długodystansowy samolot bezzałogowy przeznaczony do inwentaryzacji infrastruktury.

Startupy w Pałacu Udział w projekcie 2018
Startupy w Pałacu Udział w projekcie 2018
MIT Enterprise Forum Poland Akceleracja z PGNiG 2018
MIT Enterprise Forum Poland Akceleracja z PGNiG 2018
Dolnośląski Klub Kapitału Nagroda "Młode Talenty" 2018
Dolnośląski Klub Kapitału Nagroda "Młode Talenty" 2018
Startup Europe Awards Nagroda kat. Agritech 2017
Startup Europe Awards Nagroda kat. Agritech 2017
WPT – Why Startup A Business? – Finalista 2016
WPT – Why Startup A Business? – Finalista 2016

Poznaj korzyści lotów dronami!

QUICK QUOTATION