Skip to content

ekoSKY

Pierwszy komercyjny Polski samolot

ekoSKY UAS

Autorski, polski PROJEKT! Samolot wyposażony w system pionowego startu i lądowania (VTOL). Wykonany z materiałów kompozytowych. Napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi.

Procedura startu i lądowania odbywa się przy użyciu czterech niezawodnych silników pionowego startu. Po osiągnięciu wysokości przejścia uruchamiany jest silnik postępowy, który pozwala na utrzymanie się w powietrzu do 240 minut.

System Plug&Play, pionowy start i lądowanie sprawiają, że przygotowanie do lotu i jego obsługa są zaskakująco proste i wygodne.

PIONOWY START I LĄDOWANIE

Dostosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Długi czas lotu do 240 min

SIŁA I BEZPIECZEŃSTWO

Potwierdzone badaniami wytrzymałościowymi oraz EMC

Wytrzymały kompozytowy pancerz

Dbamy o bezpieczeństwo i jakość naszych maszyn, dlatego przetestowaliśmy poszczególne komponenty Bezzałogowego Statku Powietrznego w warunkach laboratoryjnych. Dzięki badaniom wytrzymałościowym możemy w praktyce sprawdzić jakie obciążenia maksymalne może przenieść nasza konstrukcja. Czy zgadza się to z obliczeniami?

Prezentujemy film z pomiarów bagnetów głównych.
Odpowiednie ułożenie kierunków włókien, krzywe wygrzewania naszych kompozytów oraz wiele więcej parametrów, może zwiększyć wytrzymałość na obciążenia o więcej niż 200%.

Sprawdzona i niezawodna elektronika

Wykonaliśmy badania kompatybilności elektromagnetycznej naszego statku powietrznego. Sprawdziliśmy odporności systemu na zakłócenia zewnętrzne oraz emisję fal elektromagnetycznych o wysokim natężeniu na niepożądanych częstotliwościach – emisyjność samolotu mieści się w normie, nie powoduje niebezpiecznych sprzężeń i nie zakłóca urządzeń zamontowanych w samolocie. Określiliśmy również jakie anteny dają nam największy zasięg oraz zbadaliśmy najkorzystniejsze miejsce ich zamontowania.

Badania zostały wykonane wg dyrektywy RED Directive: 2014/53/EU oraz wg dyrektywy EMC Directive: 2014/30/EU.

GCS - ground control station

Zaawansowane moduły i uniwersalne rozwiązania kompatybilne z popularnymi aplikacjami do planowania misji bezzałogowych systemów latających.

BZB Planner

Mission Planner

Ground Control

Wyposażenie dodatkowe

SKRZYNIA – z myślą o najbardziej wymagających klientach opracowaliśmy specjalne skrzynie transportowe, dzięki którym system będzie bezpieczny podczas pokonywania cięższych warunków terenowych.

ŁADOWARKA – Dzięki specjalnej, dedykowanej ładowarce zadbasz o kondycję i poprawne naładowanie baterii nawet w 2 godziny.

ADS-B – (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast) jest technologią służącą do śledzenia wszystkich statków powietrznych (bezzałogowych oraz załogowych). Dane transmitowane przez ten system zawierają wiele informacji m.in. aktualną prędkość jednostki, pozycję GPS i inne. Dane transmitowane przez system na częstotliwości 1090 MHz oraz 978 MHz są niekodowane (nieszyfrowane).

Parametry techniczne

Czas lotudo 240 min
Waga (MTOM)18 kg
Maksymalna waga payload5 kg
Czas składania10 min
Prędkość przelotowa20 m/s (72km/h)
Start/LądowaniePionowy start i lądowanie
Zasięg (1)

Komunikacja radiowa

868 MHz30 km
Moc nadawania100 mW

(1) Aktualny wynik dla ekoSKY UAS samolot pionowego startu, może zależeć od konfiguracji statku powietrznego, żywotności oraz kondycji baterii, zmiennych warunków pogodowych. Specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia w celu poprawy niezawodności, funkcjonalności, bezpieczeństwa lub w inny sposób

Serwis i gwarancja

Wyjątkowe rozwiązania wymagają wyjątkowej opieki.

Skorzystaj z naszego serwisu i przygotuj drona do eksploatacji w sezonie, zaimpregnuj go przed zimą lub sprawdź stan techniczny układów przed sezonem.

Prawidłowe i regularne serwisowanie w autoryzowanym punkcie pozwoli Ci cieszyć się bezpieczeństwem i niezawodnością maszyny dzięki 24-miesięcznej gwarancji.

BZB UAS Wrocław

Gotowy by oderwać się od ziemii?

QUICK QUOTATION