małe zdjęcie samoloty bezzałogowe zdjęcie zespołu BZB UAS z dużym modelem
samoloty bezzałogowe zdjęcie zespołu BZB UAS z dużym modelem

Poznaj ekipę
ekspertów od
dronów

O nas

Rzeczy niemożliwe załatwiamy od zaraz, a na cuda trzeba chwilę poczekać.
Krótkie terminy realizacji zamówień, nietypowe oczekiwania klientów, dla nas to nic strasznego.
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Największą wartością naszej firmy są ludzie.

Za tych, co szaleni. Za odmieńców. Buntowników. Awanturników. Niedopasowanych. Za tych, co patrzą na świat inaczej. Oni nie lubią zasad. Nie szanują status quo. Można ich cytować, można się z nimi nie zgadzać; można ich wysławiać, można ich zniesławiać. Ale jednego nie można zrobić - nie można ich ignorować. Bo to oni zmieniają świat. Popychają ludzkość do przodu. I choć niektórzy mogą widzieć w nich szaleńców, my dostrzegamy w nich geniusz. Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat... są tymi, którzy go zmieniają.

Walter Isaacson, Steve Jobs
Wartość firmy

Rozwiązania, które oferujemy pozwalają w sposób przyjazny dla środowiska:

  • BZB UAS - wykonywać operacje bez udziału infrastruktury lotniskowej

    wykonywać operacje
    bez udziału
    infrastruktury
    lotniskowej

  • BZB UAS pozyskać dane wysokiej dokładności

    pozyskać dane
    wysokiej dokładności

  • BZB UAS generować oszczędności w porównaniu do załogowych statków powietrznych

    generować oszczędności
    w porównaniu do załogowych
    statków powietrznych

Serdeczne podziękowania składamy Politechnice Wrocławskiej
za ukształtowanie naszej przyszłości
logotyp politechniki wrocławskiej kształcących w kierunkach technicznych
Historia spółki

Spółka BZB UAS powstała w lutym 2017 r.

Pierwszy człon BZB to litery nazwisk założycieli Jan Byrtek, Kacper Budnik, Paweł Zdanowicz. Obecnie firmę tworzą Kacper Budnik i Jan Byrtek – absolwenci Politechniki Wrocławskiej, byli prezesi Akademickiego Klubu Lotniczego oraz kilku specjalistów nowoczesnych technologii. Natomiast UAS (ang. unmanned aerial systems — pol. bezzałogowy system latający) jest to międzynarodowy skrót świadczący o tym, że spółka zajmuje się nie tylko dronami a całym bezzałogowym systemem latającym.
  • 20 października, 2015

    Pierwsze loty testowe VTOL

    Pierwsze testy prototypu hybrydy samolotu i wielowirnikowca miały miejsce we Wrocławiu. Były to przygotowania do konkursu UAV Medical Express, który odbywa się w Australii. Konkurs polegał na wykonaniu misji o charakterze medycznym. Skonstruowany system bezzałogowy musiał autonomicznie wystartować i dotrzeć do punktu oddalonego o około 20-30 km. Tam miał rozpoznać człowieka i wylądować w odległości od 30 do 80 metrów od niego. Po umieszczeniu w samolocie próbki krwi, samolot ma wr ocić do bazy. Na całe zadanie zespoły miały zaledwie półtorej godziny.

    Pierwsze loty testowe VTOL
  • 1 lutego, 2017

    Założenie spółki BZB UAS

  • 29 września, 2017

    Wdrożenie PGNiG

    Wdrożenie "Opracowanie długodystansowego bezzałogowego systemu do monitorowania infrastruktury krytycznej". Realizowane w ramach rządowego programu Scale UP przy współpracy MIT EF Poland.

    Pierwsze loty testowe VTOL
  • 1 marca, 2018

    ekoSKY

    "Opracowanie innowacyjnego systemu powietrznego typu VTOL służącego do monitorowania obszarów rolnych, leśnych oraz krajobrazu". Projekt realizowany w ramach dofinansowywany z Funduszy Europejskich za pośrednictwem Narodowego Centrum badań i Rozwoju.

    samoloty bezzałogowe ekoSKY podczas prezentacji w tłumie zainteresowanych
  • 17 kwietnia, 2019

    Rozpoczęcie współpracy z Lasami Państwowymi

    Współpraca w zakresie inwentaryzacji obszarów leśnych przy pomocy zobrazowań lotniczych i algorytmów sztucznej inteligencji, które automatycznie analizują zebrane dane rozpoczęła się dzięki otwartości na innowację Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

    Rozpoczęcie współpracy z Lasami Państwowymi
  • 8 czerwca, 2019

    Rozpoczęcie współpracy z Państwową Strażą Pożarną

    Współpraca w zakresie szkoleń, treningów i doskonalenia zawodowego w zakresie zastosowania dronów do zarządzania i prowadzenia misji ratowniczo-poszukiwawczych dla funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

    Rozpoczęcie współpracy z Państwową Strażą Pożarną
  • 19 grudnia, 2019

    Rozpoczęcie współpracy ze Strażą Miejską we Wrocławiu

    Wdrożenie bezzałogowych systemów do monitorowania zanieczyszczeń powietrza oraz do celów obserwacyjnych i poszukiwawczych. Szkolenia i doskonalenie zawodowe dla funkcjonariuszy oraz wsparcie merytoryczne i techniczne.

    Rozpoczęcie współpracy ze Strażą Miejską we Wrocławiu
  • 13 lipca, 2020

    Inwestycja funduszu ERC VC

    "Technologie dronowe oraz automatyczne przetwarzanie zobrazowań lotniczych przy wykorzystaniu sieci neuronowych oraz algorytmów uczenia maszynowego". - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.3.1 Wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept.

  • 21 lipca, 2020

    Wdrożenie PKN Orlen

    Wdrożenie pod tytułem: "Wyszukiwanie prób ingerencji w rurociąg przemysłowy poprzez analizę zobrazowań otrzymanych z autonomicznego lotu bezzałogowego statku powietrznego." Realizowane w ramach rządowego programu Scale UP przy współpracy space3ac.

    Wdrożenie MPWiK Wrocław samoloty bezzałogowe podczas lotu
  • 1 marca, 2021

    Wdrożenie MPWiK Wrocław

    Wdrożenie pod tytułem: "Automatyczna klasyfikacja pokrycia terenu działek do obliczania opłat za odprowadzanie ścieków powstałych z wód opadowych lub roztopowych do systemu kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej". Realizowane w ramach rządowego programu Scale UP przy współpracy IndustryLAB II.

    Wdrożenie MPWiK Wrocław inspekcje dronem jesienią
Konkursy i programy

Rozwój przez rywalizację

Jako start-up rozwijamy się nie tylko w warsztacie i laboratorium, ale również biorąc udział w licznych konkursach i akceleracjach. W maju tego roku uczestniczyliśmy w projekcie Startupy w Pałacu organizowanym przez Prezydenta RP.

Niedawno zakończyliśmy również akcelerację MIT Enterprise Forum Poland. Tam nawiązaliśmy współpracę z PGNiG i stworzyliśmy nasz flagowy produkt — dron Koliber UAS. Długodystansowy samolot bezzałogowy przeznaczony do inwentaryzacji infrastruktury.
Nasi klienci

Opinie o BZB UAS

  • Obszar objęty inwentaryzacją wyniósł łącznie 410 tys. hektarów.
    Zidentyfikowano 137125 lokalizacji chorych i martwych drzew, uzyskując zgodność (potwierdzoną w kontroli naziemnej) na poziomie ponad 80%. Uzyskane dane pozwoliły nam opracować strategię skutecznej walki z kornikiem ostrozębnym i innymi szkodnikami drzew iglastych.

    MARTA WILER, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
  • BZB UAS gościliśmy w programie akceleracji MIT Enterprise Forum Poland. W czasie projektu współpracowali z firmą PGNiG, dla której opracowali bezzałogowy system powietrzny. Maszyna, którą wykonali, pomyślnie przeszła testy nad infrastrukturą partnera.

    MAGDALENA JABŁOŃSKA, FUNDACJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI TECHNOLOGICZNEJ
  • Szkolenie "Zdrowy Las" opierało się na rzeczywistych przykładach, przedstawione w sposób zrozumiały i szczegółowy. Kontakt z instruktorami to czysta przyjemność. Posiadają bardzo szeroką wiedzę specjalistyczną i cechują się czytelną w odbiorze metodyką prowadzenia zajęć, to ludzie z pasją

    ANNA KULIK, Nadleśnictwo Świeradów
  • Jako opiekun koła naukowego miałem okazję na bieżąco obserwować pracę panów Jana i Kacpra. Z pełną odpowiedzialnością polecam ich jako firmę BZB UAS. Z pewnością sprostają oni wielu ambitnym zadaniom.

    DR INŻ. WIESŁAW WĘDRYCHOWICZ, POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
  • 1085,28 hektarów, 421 lokalizacji chorych i martwych drzew.
    Właściwa interpretacja BZB UAS przyczyniła się do zinwentaryzowania stanu sanitarnego lasu oraz rozpoznania lokalizacji ognisk potencjalnych zagrożeń płynących głównie ze strony szkodników wtórnych.

    TOMASZ GAJDA, Nadleśnictwo Jawor
  • Bardzo rzetelne i kompleksowe podejście do zlecenia. Wynik pomiarów pozytywnie nas zaskoczył. Inspekcja powierzchni leśnych i inwestycyjnych z wykorzystaniem dronów to przyszłość. Zlecenie wykonane błyskawicznie, cenowo bardzo atrakcyjnie w porównaniu do pracochłonności ludzi. Polecamy!

    MAREK MACIEJEWSKI, Woodfast Tree Management
  • BZB UAS polecam na 100% z nimi żadne loty nie są straszne. Dobrze przygotują do samodzielnego operowania bsp i zawsze są gotowi do pomocy.

    RAFAŁ IWASIECZKO, OSP Jarogniewice
rolnictwo precyzyjne mężczyzna podczas wypuszczania samolotu bezzałogowego bzb uas

Poznaj korzyści z lotów dronami.

Skontaktuj się z BZB UAS już dziś:

KontaktKontakt